Devam Eden

Mahalle Parkları

Mahalle Parklarını Kayı , Zaferiye , Atçeken ve Çöl Mahallelerimizde 2017 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.

Hane-İ-Mevan

HANE-İ MEVAN PROJEMİZİN AMACI Artan teknolojik aletler (Internet,tablet,bilgisayar,tv,sosyal medya vb.) neticesinde gençlerimizin sosyal hayattan ve kültürümüzden uzaklaşması neticesinde eski gelenek ve göreneklerine döndürmeyi hedeflemektedir. Özellikle mahalle merkezi ve cami alanlarına yakın bölgelerde yapımı devam eden inşatlarımızın bitmesi ile beraber projemiz yürürlüğe girecektir.Özellikle televizyonun hayata girmesiyle gençlerimiz eski oda ve sohbet kültüründen uzaklaşmakta ve neredeyse gelenek ve göreneklerimiz ile akrabalık ve dostluk ilişkilerin kaybolma noktasına gelmiştir.Teknolojinin hayata girmediği zamanlarda insanlar özellikle akşam sohbetlerinde bir araya gelir büyükler konuşur küçüklerde hem onlara hizmet eder hemde konuşmalarını dinleyerek hayata hazırlanırdı.Günlük konuşmalara bakıldığında günümüz gençlerin atasözleri kullanmadığı, deyim ve eski söylemleri unutarak hayatımızdan çıktığı gözlemlenmektedir. İşte bu projemizle hedeflenen eski şark odası şeklinde tasarlanan odalarda cemaatin toplanarak oda kültürünü canlandırmak.Ayrıca bu projemizin bir diğer kullanım amacı ise düğün ve taziye evleri olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Projemizin içerisinde misafirhane bulunmakta olup,o yöreye misafir olarak gelen her kişiyi ağırlayabilecek hertürlü konsept bulunmaktadır. Edep , Haya , Saygı , Sevgi , gelenek , görenekler gibi Ahlaki değerler maalesef günümüzde kaybolmaya başlamıştır. Oda sohbetleri ile gerek güncel gerek geçmiş tarihler ve islami sohbetlerin yapılması ve özümüze , değerlerimize dönüşümüze katkı sağlanacaktır.

Yenicoba OBA Beyler Konağı

Yeniceoba Mahallesi’ne kazandırılacak olan proje başlamış olup 3 milyon 842 bin lira bedelle 2017 yılında tamamlanacaktır. Tesiste Fitness, sauna , hamam , buhar odaları , dinlenme odaları , kafe , çok amaçlı salonlar, şark odası , sinema ve konferans salonu ile yönetim odası bulunacaktır. Böylelikle mahallede eksikliği önemli derecede hissedilen sosyal ve kültürel tesis açığı giderilecektir.

Yenicoba Gülay SAMANCI Hanımlar Kültür Evi

Toplam 2 milyon 380 bin lira bedelle ihalesi yapılan projenin yapımı başlamış olup 2017 yılında tamamlanacaktır. İçerisinde hanımlarımızın vakit geçirebilecekleri sergi salonları, kütüphane, sinema ve konferans salonu, bilgisayar derslikler ve sınıflar yer alacaktır.

Hodoğlu İş Merkezi

Hodoğlu mahallemize yapılacak olan projemizde 2 adet dükkan ve 1 adet fırın bulunacak olup ihalesi 31.07.2017 dir. En kısa sürede yapımına başlanacaktır.

Cihanbeyli Kapalı Pazar Alanı

Toplam 7 bin 120 metrekarelik alana kapalı pazar alanında iş yerleri, duşa kabinler, fırın ve soğuk hava depoları bulunacaktır. Projemizin tüm ihale dokümanları ve finansmanı hazır olup onay beklenmektedir. Bu projemizin gerçekleştirilmesi için arsa problemi olduğundan, 9 bin 300 m2’lik Gençlik ve Spor Bakanlığına ait arsa ile Belediyemiz mülkiyetinde olan bir arsanın takası için tem çalışmalar sonuçlandırılmıştır. Projenin yapımı devam etmekte olup 2017 yılı Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Orman Alanı Ve Hayvanat Bahçesi

Cihanbeyli İlçe Merkezi’ne kurulan yeni sosyal yaşam alanının bir bölümünü de Orman alanı ve Hayvanat Bahçesi oluşturacaktır. Yaklaşık 25 bin metrekarelik alana kurulacak projemizde, gezinti alanları, akvaryum ve hayvanat bahçesi yer alacaktır. Projemiz 2017 yılında tamamlanacaktır.

Ayşe TÜRKMENOĞLU Hanımeli Anıt Parkı

Cihanbeyli Belediyemiz tarafından yapımı devam eden Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Park projesinde hanımlarımızın el becerilerini, yöreye ait kültürel değerlerini sergileyebilecekleri butik satış yerleri oluşturulacaktır. Proje toplam 2.297.000 Tl’ye mal olacak olan projemizde 600 kişilik anfi-tiyatro ile satış alanları, yürüyüş yolları, meydan ve yeşil alandan oluşmaktadır. Projemizin yapımı devam etmekte olup 2017 yılında tamamlanacaktır.

Cihan Site

Cihanbeyli Belediyemiz tarafından ilçemiz Atçeken mahallesinde bulunan ve yıllardır yıkılamayan hal binası yıkılmıştır. Yerine yaklaşık 13.000.000 TL mal olacak projemiz 2018 yılında bitirilecektir. İçerisinde kapalı otopark, iş merkezi ve konutlar olacaktır.