Yerdeki yıldızlar çimlerle buluşuyor

Türkiye’de en sevilen spor dallarından birisi olan Futbol, Cihanbeyli ilçemizde de popülerliğini arttırmakta. Bununla birlikte saha ve zemin ihtiyaç duyulan alanların başında geldiği gözlemlenerek spor tesisleri, sentetik yüzeyli çim saha, tribün ve soyunma odaları düzenlenerek bölge halkının hizmetine sunuldu.

Bakım ve onarımın yanında değişik ebatlara sahip sentetik çimli sahalarda halkımızın hizmetine açıldı. Gençleri, gerek spora teşvik etmek, gerek ise Türk futboluna yeni yetenekler kazandırma amacı doğrultusunda yatırımlar yapıldı.
Geleceğin değeri olacak yıldız adayları, Cihanbeyli’nin gurur duyacağı genç, istekli, top ile koşarken aslında hayallerinin peşinde koşan değerlerimizi kazanmak için yeşil sahalara imza atıldı.

2016 yılında Cihanbeyli merkez ve Gölyazı mahallemize 69x100 ebatlarında FIFA 2 yıldız belgesine sahip sentetik yüzeyli çim saha, tribün ve soyunma odaları toplamda 1 milyon 200 bin liraya kazandırıldı. Ayrıca Cihanbeyli ilçe spor salonunun bakım ve onarımları gerçekleştirildi. 2017 yılında Yeniceoba ve Karabağ mahallelerimize FIFA 2 yıldız belgesine sahip 69x100 büyüklüğünde sentetik çim sahanın yapımı tamamnlandı. Yine Yeniceoba , Bulduk, Büyükbeşkavak, Kandil, Kütükuşağı ve Kelhasan mahallelerine de 30x50 ebatlarında sentetik sahalar kazandırıldı. Toplamda 2 milyon 700 bin liraya mal olan  çalışmalar Ağabeyli , Kırkışla , Pınarbaşı , Taşpınar ve Çöl mahallelerinde ise 30x50 ebatlarında Sentetik Çim sahalar ile devam edecektir.