Tamamlanan

OSB Alanı

Organize sanayi bölgesi , Termal Turizm Alanı , Seracılık için imar altlıkları , Çevre Yolu Bandı ve Tuz Gölü günübirlik konaklama yeri imar planlarına işlenerek askı sürecine gelmiştir.

Parke Taşı ve Yol Çalışmaları

2014 yılından bu yana yaklaşık 690.667 Metrekare parke taşı ve 166.238 metretül bordür taşı döşeme çalışmaları bitirilmiş olup , toplamda 2018 yılına kadar 1 milyon yüz bin metrekare parke taşı döşenmesinin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca 940 Kilometre imara yeni yol açılmıştır.

Hobi Bahçeleri

Belediyemiz tarafından Karşıyaka mahallesi gölet mevkiine yapılan projemizde 66 adet parsel olup her paresel 100 m2’dir.Her parsel için su hattı ve yürüyüş yolları mevcuttur.

Çamlı Köşkler ve Tip WC

6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile kapanan 11 belde belediyesine yaptırılacaktır. Camlı Köşkler ,Büyükbeşkavak , Kütükuşağı , İnsuyu , Karabağ , Günyüzü , Gölyazı , Taşpınar(Zıvralı) , Taşpınar(Kavaklı) , Yapalı ve Kelhasan mahallelerine yapılacaktır. Mülkiyet sorunu biten Kütükuşağı , Büyükbeşkavak ve Taşpınar mahallemiz olmak üzere 3 adet Camlı Köşk bitirilmiş olup İnsuyu Karabağ ve Kandil mahallelerinde yapımıdevam etmektedir. Yaklaşık 2.500 ile 10 bin metrekarelik alanlara yaptırılacak olan camlı köşler 12 milyon liraya mal olacaktır. Proje içerisinde peyzaj alanları , yürüyüş alanları , fitness alanları , kamelyalar ve Tip Wc’ler bulunmaktadır.

Sentetik Çim Sahalar

2016 yılında Cihanbeyli merkez ve Gölyazı mahallemize 69x100 ebatlarında FIFA 2 yıldız belgesine sahip sentetik yüzeyli çim saha, tribün ve soyunma odaları toplamda 1 milyon 200 bin liraya kazandırılmıştır. Ayrıca Cihanbeyli ilçe spor salonunun bakım ve onarımları gerçekleştirilmiştir.2017 yılında Yeniceoba ve Karabağ mahallelerimize FIFA 2 yıldız belgesine sahip 69x100 büyüklüğünde sentetik çim sahanın yapımı tamamlanmış olup Yine Yeniceoba , Bulduk, Büyükbeşkavak, Kandil, Kütükuşağı ve Kelhasan mahallelerine de 30x50 ebatlarında sentetik sahalar kazandırılmıştır Toplamda 2 milyon 700 bin liraya mal olan sahalarımızın tamamı tamamlanmıştır.Ayrıca merkez çim sahamız ise bakım ve onarımı devam etmektedir. Ağabeyli , Kırkışla , Pınarbaşı , Taşpınar ve Çöl mahallelerinde ise 30x50 ebatlarında Sentetik Çim saha çalışmalarımız başlamıştır.

Kuş Gözlem Evleri

İlçemiz Tuz Gölü, Ters Akan Gölü ve Bolluk göllerinde sayılı kuş çeşitlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuş türlerini doğal alanlarında izleme imkanı bulunmakta olup yaklaşık 12 metre yüksekliğinde ahşap seyir kuleleri yapımıştır. Projelerimiz toplam 100 bin liraya mal olmuştur.

Orhan ERDEM Trafik Eğitim Parkı ve GO Kart

Yaklaşık 21 bin metrekare alana kurulacak olan tesisin ihalesi 4 milyon 100 bin liraya yapılmıştır. Projede go-kart pisti ile çocuk trafik eğitim alanları bulunmakta olup yapımı tamamlanmıştır.

Bend Projesi

Yaklaşık 18 bin metrekare alanda yapılan proje 2 milyon 200 bin liraya mal olmuştur. 800 Metre doğal taş duvar yapımı olan gölet bendinin peyzaj düzenlemesi de gerçekleştirilmiş, ilçemizdeki projelere destek veren kurumların ışıklı logoları buraya işlenmiştir.

Ladikli Aşık Ahmet Hüdai Parkı
Cihanbeyler Konağı

İlçemiz Atçeken mahallesinde 3 milyon lira bedelle yaptırılan Cihanbeyler Konağı, halkın hizmetine sunulmuş ve birçok devlet büyüğümüz burada ağırlanmıştır. Tesiste fitness , sauna , kafe , şark odası , dinlenme odaları ve toplantı odası bulunmaktadır.

15 Temmuz Şehitler Anıtı

15 Temmuz’da şehit verdiğimiz 250 canımızın anısını yaşatmak ve gelecek nesillerimize bu kahramanlarımızı öğretmek, unutturmamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Parkımıza yaptığımız 15 Temmuz Şehitler Anıtı.

15 Temmuz Şehitler Parkı

15 Temmuz Şehitler Parkı 10.200.000 TL bedelle 125 bin metrekarelik bir alanda hayat bulmuştur. Konya’nın taşra ilçeleri arasındaki en büyük parkı olma özelliğini elinde bulunduran komplekste; spor alanları, kamelyalar, fitness ve çocuk oyun grupları, kafeterya ve 5 bin metrekarelik bir alanda kurulan müzikli fıskiye sistemine sahip havuz yer almaktadır.15 Temmuz’da şehit verdiğimiz 250 canımızın anısını yaşatmak ve gelecek nesillerimize bu kahramanlarımızı öğretmek, unutturmamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Parkımıza yaptığımız 15 Temmuz Şehitler Anıtı.